شيمي ایران قرارداد عربستان عربستانی اخبار بین الملل

شيمي: ایران قرارداد عربستان عربستانی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

در حالی که گرانی و تورم به کلید واژه حمله به دولت تبدیل شده است هست، بررسی ها نشان می دهد نه تنها تورم در امسال عوض کردن چندانی را نسبت به چهار سال قبل تجربه نک

پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

عبارات مهم : ایران

در حالی که گرانی و تورم به کلید واژه حمله به دولت تبدیل شده است هست، بررسی ها نشان می دهد نه تنها تورم در امسال عوض کردن چندانی را نسبت به چهار سال قبل تجربه نکرده بلکه سبد کالاهای مصرفی نیز با زیاد کردن چندان قیمت ها روبرو نیست.

به گزارش خبرآنلاین، تورم دیرپای کشور عزیزمان ایران در چهار دهه اخیر بارها وبارها فشار بر سبد مصرفی و معیشتی جمعیت کشور عزیزمان ایران را رقم زده است.

پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

بررسی ها نشان می دهد تورم در کشور عزیزمان ایران ساختارهای اقتصادی و حتی اجتماعی را دستخوش تغییراتی جدی کرده است و دیرپایی آن در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا امری قابل اعتنا و مورد بررسی است .

با این حال طی 5 سال اخیر ، جهت نخستین بار اقتصاد کشور عزیزمان ایران شاهد تغییراتی جدی در این عرصه است به طوری که جهت نخستین بار در پنج سال گذشته قیمت تورم روندی کاهشی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است.

در حالی که گرانی و تورم به کلید واژه حمله به دولت تبدیل شده است هست، بررسی ها نشان می دهد نه تنها تورم در امسال عوض کردن چندانی را نسبت به چهار سال قبل تجربه نک

هر چند در بعضی سال ها قیمت تورم طی چهار دهه اخیر کم کردن را تجربه کرده هست، ولی هیچ گاه قیمت تورم در چهار سال پیاپی روندی کاهشی را تجربه نکرده است.

در امسال نیز هر چند منتقدان دولت مدام بر طبل بازگشت تورم می کوبند ولی قیمت تورم از محدوده 10 درصدی ، در بعضی ماه ها فراتر نرفته و همین امر خود گواهی است بر این توصیه که تورم یکی از مهم ترین “کلیدواژه ها” حمله به دولت است نه امری واقعی جهت نشان دادن پرسشها اقتصادی و معیشتی مردم.

دولت یازدهم در حالی فعالیت خود را شروع کرد که قیمت تورم در کشور عزیزمان ایران از 40 درصد فراتر رفته بود و تورم لحظه ای کم کم ایجاد ابر تورم در اقتصاد نیمه نفس کشور عزیزمان ایران را گواهی می داد. رشد منفی اقتصادی،عدم ایجاد شغل متناسب با ورودی جمعیت بدون کار به بازار کار و همچنین رکودی که محصول سیاست های متناقض اقتصادی و بی برنامگی حاصل از آن بود ، اقتصاد کشور عزیزمان ایران در شرایطی نامساعد و ناگوار به سر می برد.

پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

در این سال ها ولی کنترل قیمت تورم از یک سو و سرمایه گذاری جهت ایجاد وقت های شغلی از سوی دیگر خود موجب شد اوضاع تا حدی به حالت عادی بازگردد ولی به نظر می رسد تمام نشدن شرایط انتخاباتی در کشور عزیزمان ایران بعد از آخر انتخابات دوازدهم ، زمینه دامن زدن به مطالبات عمومی را فراهم کرده است که این امر خود را در اعتراضاتی که در این روزها در جای جای کشور دیده می شود، نشان می دهد.

در آستانه انتخابات دوازدهم نیز رقبای انتخاباتی بر مساله اقتصاد مانور می دادند و وعده هایی رویایی جهت پرداخت یارانه هایی زیاد و ایجاد وقت های شغلی و … را مطرح می کردند.

در حالی که گرانی و تورم به کلید واژه حمله به دولت تبدیل شده است هست، بررسی ها نشان می دهد نه تنها تورم در امسال عوض کردن چندانی را نسبت به چهار سال قبل تجربه نک

تقابل با دولت یا از بین بردن وقت های اقتصادی

بررسی ها نشان می دهد امید به آینده امروزه مولفه بسیار مهمی جهت توسعه و استمرار رشد اقتصادی در کشورها دارد این در حالی است که به رغم جوانی جمعیت کشور عزیزمان ایران ، یاس افکنی و ایجاد ناامیدی در دستور کار منتقدان دولت قرار گرفته است.

خط سیاه نمایی به تازگی در دستور کار منتقدان قرار نگرفته هست، سال هاست کشور عزیزمان ایران از این بحران جدی در زحمت است و نتیجه این اوضاع نیز یاس افکنی است که می تواند عوارض خود را در کم کردن انگیزه جهت همکاری اقتصادی، کم شدن قیمت سرمایه گذاری و همچنین اوج رفتن هزینه های توسعه و رشد اقتصادی نشان دهد.

پشت پرده مانوری با اسم رمز گرانی

در حالی مانور بر مساله گرانی این روزها به شدت از سوی منتقدان پیگیری می شود که آمارهای رسمی حکایت از آن دارد که نه تنها قیمت تورم در این چهار سال رو به کنترل است و تورم از هسته سخت خود نیز عبور کرده و نرخی تک رقمی را تجربه می کند بلکه رشد قابل توجه اقتصاد در سال گذشته نیز اصلاح شرایط در این عرصه را گواهی می دهد.

در چنین شرایطی خط یاس افکنی خود می تواند زمینه را جهت زیاد کردن ریسک سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران و داغ شدن بازار دلالی ها به دنبال داشته باشد کما اینکه زیان سهامداران بورس از یک سو و شعله ور شدن آتش اشتیاق به خرید سکه و ارز از سوی دیگر گواهی بر این مدعاست.

چه باید کرد؟

اقتصاد کشور عزیزمان ایران از بحران هایی جدی که در آغازین سال های دهه نود گریبانش را گرفته بود، هنوز به شکل کامل خلاصی نیافته هست. هر چند ریسک سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران طی سال های اخیر با کم کردن روبرو شده است ولی اقداماتی از این دست که موج سواری بعضی از مخالفان و دشمن های خارحی در کشور عزیزمان ایران را در پی داشته است ، می تواند زمینه اوج رفتن دوباره ریسک سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران را به همراه داشته باشد.

بررسی ها نشان می دهد کشور عزیزمان ایران جهت دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی در سال های اجرای برنامه ششم توسعه به سرمایه گذاری بیش از 200 میلیارد دلار نیاز دارد ولی به نظر می رسد تلاش بعضی منتقدان دولت جهت عدم خروج فضای سیاسی – اجتماعی کشور عزیزمان ایران از انتخابات و همچنین مانور بر بحران های اقتصادی که نه در 5 سال اخیر که طی 5 دهه اخیر ایجاد شده است هست، می تواند توسعه اقتصادی پایدار در کشور عزیزمان ایران را با بحران روبرو نماید.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | اقتصادی | منتقدان | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs